nasze pracownie

Nasze gimnazjum jest nowoczesną, dobrze wyposażoną w pomoce dydaktyczne placówką.

Uczniowie mają do dyspozycji:

pracownię komputerową z dostępem do sieci Internet,
dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe,
skomputeryzowaną bibliotekę,
wielofunkcyjny stadion lekkoatletyczny,
wyremontowaną salę gimnastyczną,
salę do fitnessu i zajęć tanecznych,
dwie salki ze stołami do tenisa stołowego,
salę do zajęć rewalidacyjnych,
stołówkę,
gabinet pielęgniarski.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z tym czym dysponuje nasza szkoła:

Lekcje chemii odbywają się w pracowni z dobrze wyposażonym zapleczem. Znajdują się w niej szafy z odczynnikami chemicznymi i sprzętem laboratoryjnym wykorzystywanym podczas lekcji. W pracowni jest nowoczesny stół laboratoryjny, umożliwiający nauczycielowi pokaz doświadczeń. Podczas zajęć uczniowie mogą korzystać również z materiałów i zbiorów będących na wyposażeniu pracowni. Innymi słowy, to miejsce przygotowane do realizacji projektów doświadczalnych, eksperymentalnych i badawczych.

Tajniki fizyki
można zgłębiać w pracowni wyposażonej w sprzęt laboratoryjny, którego wykorzystanie podczas zajęć służy lepszemu zrozumieniu zjawisk i praw zachodzących w przyrodzie. Posiadamy zestawy dostosowane do kolejno omawianych działów fizyki (kinematyka, dynamika, elektrostatyka, magnetyzm, prąd elektryczny czy optyka). Podczas zajęć uczniowie korzystają z materiałów i zbiorów zadań znajdujących się w pracowni.

Lekcje biologii
odbywają się w jasnej, przestronnej i nasłonecznionej sali. Posiadamy wiele pomocy naukowych, również wykonanych przez uczniów. Korzystamy z wielu plansz, modeli, mikroskopów i filmów edukacyjnych. Do dyspozycji uczniów jest również fantom do nauki resuscytacji i udzielania pierwszej pomocy.

Na bliższe i dalsze podróże zaprasza pracownia geograficzna. Tutaj, korzystając z różnych źródeł, uczniowie uzyskują informacje o wielu kontynentach i krajach na świecie, a także o Polsce. Bogactwo map i atlasów prowadzi ich w miejsca, w których jeszcze nie byli. Mogą także obejrzeć okazy geologiczne, w tym różne rodzaje skał oraz skamieniałości. Niedawno wyremontowana sala wyposażona jest w sprzęt audiowizualny oraz nowe meble.

W pracowni informatycznej
zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i mobilnych komputerów. Korzystamy z sieci szerokopasmowego, szybkiego dostępu do internetu. Na zajęciach wykorzystujemy edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, tworzymy multimedialne prezentacje i filmy, a także bawimy się w programowanie i tworzenie stron internetowych.

Języków obcych
najczęściej uczymy w małych, przytulnych salach doskonale nadających się do pracy w grupach. Na zajęciach korzystamy z multimediów, słowników, podręczników uzupełniających i gier językowych. Nauczyciele dysponują bogatą bazą autorskich materiałów dostosowanych do potrzeb uczniów.

Bohaterów lektur i innych tekstów kultury poznajemy w trzech pracowniach języka polskiego. By zajęcia stały się atrakcyjne, urozmaicone prezentacjami multimedialnymi, filmami i słuchowiskami, sale zostały wyposażona w komputery ze stałym dostępem do internetu, DVD i telewizory. Poza tym uczniowie mogą korzystać z bogatego księgozbioru zebranego w pracowniach. To wszystko w połączeniu z kolorowymi dekoracjami w pracowniach sprzyja nauce oraz dyskusjom na tematy literackie, filmowe i teatralne.

"Kącikiem" historyków
są pracownie 107 i 106. Pierwsza z nich zadowoli tradycjonalistów - solidny zestaw map, antyramy pełne wiedzy oraz "Poczet królów i książąt" patrzących na nas ze ścian. Sala 106 wyposażona jest w zestaw multimedialny umożliwiający projekcję filmów, pokaz ilustracji oraz korzystanie z Internetu. Wszak historia to obrazy - ruchome i nieruchome ...

Lekcje matematyki
odbywają się w czterech pracowniach. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli są zbiory zadań do każdej klasy oraz bogaty wybór testów przygotowujących do egzaminów gimnazjalnych i konkursów matematycznych. Dwie pracownie wyposażone są w komputery z dostępem do Internetu.

Wyposażona w nowe meble, sprzęt do prowadzenia zajęć plastycznych i muzycznych oraz przepięknie udekorowana pracami uczniów sala do zajęć artystycznych sprzyja rozwijaniu pasji i zainteresowań naszych uczniów.

Lekcje wychowania fizycznego
odbywają się w wyremontowanej sali gimnastycznej o wymiarach 21m x 11m oraz w sali do fitnessu ze sprzętem do zajęć przy muzyce. Korzystamy również z dwóch sal do tenisa stołowego.

Latem, gdy pogoda dopisuje, lekcje odbywają się na terenie otaczającym szkołę, gdzie uczniowie mają do dyspozycji boisko wielofunkcyjne do gier zespołowych, 200-metrową bieżnię, skocznię do skoku w dal oraz rzutnię do pchnięcia kulą. Nasza placówka posiada dużą ilość różnorodnego sprzętu sportowego umożliwiającego przeprowadzenie ciekawych, profesjonalnych zajęć z każdej dyscypliny sportowej.

Sala do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych i nauczania indywidualnego
na terenie szkoły zyskała ostatnio nowy wygląd. Przytulnie urządzone wnętrze sprzyja pracy w kameralnych warunkach.

Nasza biblioteka to miejsce, gdzie uczniowie lubią spędzać przerwy. Można tu odrobić lekcje, poczytać książkę, przygotować pracę na komputerze, czy po prostu porozmawiać z kolegami i koleżankami w miłej atmosferze. W nowoczesnym wnętrzu oprócz księgozbioru znajdziemy stanowiska komputerowe, kopiarkę i skaner. W bibliotece działa Koło Miłośników Książek, którego członkowie dzielą się pasją czytania z innymi oraz zachęcają przedszkolaki do odkrywania magii książek, przygotowując dla nich różne zabawy i spotkania czytelnicze. Można tutaj uzyskać pomoc w wyborze lektur czy w odrabianiu pracy domowej.